Personerne bag

Assembly Voting er stiftet i 2000 og gennemførte i 2001 Danmarks første lov- og vedtægtsbestemte digitale valghandling.
Siden har vi udviklet en lang række produkter og services, der til sammen udgør en dokumenteret sikker og komplet digital demokratisk infrastruktur.

Administrerende direktør

                        

Jacob Gyldenkærne

Stifter og partner

+45 2684 6644 

jacob@aion.dk   

CIO

Mikkel Leffers Svendstrup

Driftsansvarlig

Partner

+45 2616 9638 

mikkel@aion.dk    

CTO

Michael Andersen

+45 2616 9638 

michael@aion.dk    

Salgschef 

Jess Louis Pedersen

+ 45 2679 0130

jess@aion.dk

Senior System Architect

Chandramouli Soorian

+ 45 5358 8622

Chandra@aion.dk

Projektmedarbejder 

 

Emma Louise Pedersen

+45 4056 1189

emmalouise@aion.dk

Projektmedarbejder   

Christian Banja

+ 45 2785 6002

christian@aion.dk

Operations Manager

 

Alexander Ipsen

+45 25852719

alexander@aion.dk

Kontakt Assembly Voting

Tlf. 2684 6644

info@aion.dk

Hotline-support (Kl. 8.00-20.00)

Tlf. 2612 2520

support@aion.dk